Dit is een receptje dat ik een aantal jaren geleden uit Libelle knipte, en nu pas gemaakt heb. Uiteraard heb ik het weer een fractie aangepast naar eigen smaak. We smulden hiervan tijdens onze covenbijeenkomst gisteren.

Nodig:
- 300 g pompoenblokjes (met dank aan Eleniana)
- 100 ml water
- 1 koffielepel zeezout
- 8 bio-aardappelen
- 50 g boter
- 20 cl room
- 80 g geraspte gratinkaas + extra om te bestrooien
- nootmuskaat, peper en zout

Kook de pompoenblokjes in het water met het zeezout. Kook de aardappelen in de schil bijna gaar. Laat ze afkoelen. Pel de schil eraf en haal er pulp uit zodat je schuitjes overhoudt. De pulp voeg je bij de gepureerde pompoen en de schuitjes leg je in een beboterde ovenschaal. Prak de aardappelpulp die je bij de pompoen gevoegd hebt. Voeg de boter toe en zet op een laag vuurtje om de boter er goed onder te mengen. Voeg de room en de geraspte kaas toe en kruid met nootmuskaat, peper en zout. Meng dit alles tot een farce die je over de schuitjes aardappelen verdeelt. Bestrooi ze met wat extra geraspte kaas en zet een kwartier in een voorverwarmde oven van 200 °C.

Omdat er van de farce nog veel over was nadat ik mijn aardappelen gevuld had, heb ik een tweede ovenschaal genomen, die ingevet, daar de overschot van mijn aardappelpuree (puree van 500 g aardappelen) onderaan gelegd en daarover de rest van de farce gegoten. Hierover weer wat geraspte kaas en tesamen met de andere schotel in de oven. Dit was uiteraard minstens even lekker!